Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Podatki i składki


 • 14.58, 4 kwietnia 2011 r.
  Do OFE w 2010 r. trafiło ponad 20 mld zł

  W ubiegłym roku do otwartych funduszy emerytalnych zostały przekazane składki w łącznej wysokości 23,2 mld zł - to o 1,6 mld zł, czyli 7,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Wartość jednostek rozrachunkowych OFE wzrosła średnio o 11 proc. po wzroście o 13,7 proc. w 2009 i spadku o 14,3 proc. w 2008 – wynika z raportu „Rynek otwartych funduszy emerytalnych 2010” opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego.
   

 • 12.47, 1 kwietnia 2011 r.
  Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne do poprawki?

  Do zrównoważenia praw pacjentów, świadczeniodawców i płatników niezbędne są fundamentalne zmiany w założeniach ustawy o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym - uważają eksperci Pracodawców RP. Ich zdaniem obecny projekt stwarza nieuzasadnione preferencje dla firm ubezpieczeniowych i nie uwzględnia sektora prywatnej opieki zdrowotnej.
   

 • 10.32, 1 kwietnia 2011 r.
  BCC: Pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnych nie trafią do firm

  Wdrożenie zapisów ustawy o finansach publicznych doprowadzi do niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu systemu wsparcia osób niepełnosprawnych – ostrzega Business Centre Club. Pracodawcy, którzy zatrudniają, lub planują zatrudnić osoby niepełnosprawne, mogą w już przyszłym roku stracić wsparcie finansowe gwarantowane obecnie przez PFRON. Według BCC, utrata osobowości prawnej przez PFRON oznacza zniesienie społecznej kontroli nad środkami tego funduszu i stawia pod znakiem zapytania ich właściwe wydatkowanie.
   

 • 10.32, 31 marca 2011 r.
  Akcyza na paliwa – pracodawcy chcą obniżenia stawek

  Pracodawcy RP zwrócili się do ministra finansów z prośbą o czasowe obniżenie stawki akcyzy na paliwa. Zdaniem organizacji, obniżka podatku odsunęłaby zagrożenie spowolnienia wzrostu gospodarczego, ponieważ niemal każdy rodzaj działalności gospodarczej związany jest z koniecznością wykorzystywania środków transportu.
   

 • 07.14, 31 marca 2011 r.
  Ustawa o OFE – Lewiatan apeluje o weto

  PKPP Lewiatan zwróciła się do prezydenta o zawetowanie ustawy o Otwartych Funduszach Emerytalnych lub przynajmniej o przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego celem zbadania zgodności z ustawą zasadniczą. Według pracodawców, ustawa narusza konstytucyjne zasady ochrony praw nabytych oraz prawo obywateli do zabezpieczenia społecznego.
   

 • 10.32, 30 marca 2011 r.
  Interpretacje podatkowe: Fiskus ignoruje sądowe wyroki

  Organy podatkowe w wydawanych przez siebie interpretacjach indywidualnych nie odnoszą się do rozwiązań zawartych w dotychczasowych orzeczeniach sądów. Zdaniem Pracodawców RP jest to działanie niezgodne z prawem, które skutkuje negatywnymi konsekwencjami zarówno dla przedsiębiorców, jak i jednolitości prawa.
   

 • 13.52, 29 marca 2011 r.
  Jednolita podstawa CIT – Polska przeciw?

  W ramach Paktu Euro Plus jest zgoda w sprawie odrzucenia propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej jednolitej, skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych – informuje Związek Rzemiosła Polskiego, który bierze udział w konsultacjach projektu unijnej dyrektywy w tej sprawie. Według ZRP, Polska opowiada się za utrzymaniem obecnej zasady, że firmy są opodatkowane tam, gdzie są zarejestrowane.
   

 • 11.58, 29 marca 2011 r.
  Wyższe składki na KRUS

  Rada Ubezpieczenia Społecznego Rolników zmieniła wysokość składek na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz emerytalno-rentowe w KRUS w II kwartale 2011 r. Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosi 73 zł. Ustawowy termin opłacenia składek upływa 30 kwietnia.
   

 • 13.52, 28 marca 2011 r.
  Podatek od nieruchomości - będzie jeden wzór deklaracji?

  Ministerstwo Gospodarki chce ujednolicić wzór deklaracji podatku od nieruchomości i w tym celu przygotowuje odpowiednie zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych Różne formularze stosowane obecnie w poszczególnych gminach przysparzają niepotrzebnych obciążeń przedsiębiorcom – uważa resort.
   

 • 12.48, 28 marca 2011 r.
  Wspólna podstawa CIT w UE – spóźnione konsultacje?

  Projekt wniosku Komisji Europejskiej dotyczącego dyrektywy Rady UE w sprawie wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych został przekazany do konsultacji społecznych w ostatniej chwili – poinformowała Rada Podatkowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Polscy przedsiębiorcy mają zaledwie sześć dni na zajęcie stanowiska tej sprawie.
   

 • 08.17, 25 marca 2011 r.
  Zwrot VAT podmiotom zagranicznym – nowe rozporządzenie MF

  Określenie warunków, terminów i trybu dokonywania zwrotu podatku od towarów i usług, naliczonego przy nabyciu towarów i usług lub przy imporcie towarów, a także naliczania i wypłaty odsetek od nieterminowego dokonania takiego zwrotu podmiotom nieposiadającym siedziby albo stałego miejsca zamieszkania na terytorium kraju – to cel nowego rozporządzenia ministra finansów w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom, które wejdzie w życie 1 kwietnia 2011 r.
   

 • 07.14, 25 marca 2011 r.
  Podatek od pożyczki udzielonej przez wspólnika – wkrótce wyrok ETC

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozstrzygnie 7 kwietnia, czy opodatkowanie w latach 2007-2008 podatkiem od czynności cywilnoprawnych pożyczek udzielanych spółkom przez ich wspólników było zgodne z prawem. Pozytywny dla przedsiębiorców wyrok da spółkom możliwość odzyskania znaczących sum z tytułu nadpłaconego podatku – informuje Deloitte.
   

 • 10.32, 24 marca 2011 r.
  Wzrost opłaty za interpretację podatkową – sprzeciw przedsiębiorców

  Opłaty za wydanie interpretacji podatkowej dla dużych i średnich firm wzrosną z 40 do 1000 zł – wynika z najnowszej wersji projektu założeń do nowelizacji ordynacji podatkowej. Drastyczne podwyższenie opłaty za wydanie interpretacji jest sprzeczne z celem tej instytucji – przekonują przedsiębiorcy.
   

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach