Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Polityka i politycy


 • 13.52, 30 marca 2011 r.
  Polska prezydencja w UE – priorytety w dziedzinie energetyki

  Polska przedstawiła Komisji Europejskiej propozycje nowych rozwiązań w zakresie zewnętrznej polityki energetycznej. Obejmują one utworzenie mechanizmu koordynacji, czyli uzgadniania działań wszystkich instytucji unijnych odpowiedzialnych za energetykę, a także solidarności, czyli wsparcia ze strony instytucji UE w dotyczących energii dwustronnych negocjacjach państw członkowskich z partnerami spoza Wspólnoty.
   

 • 09.23, 25 marca 2011 r.
  Unijna debata z pracownikami i pracodawcami

  Przedstawiciele władz Unii Europejskiej spotkali się z reprezentantami europejskich pracowników i pracodawców podczas trójstronnego szczytu społecznego. Przedmiotem dyskusji był wpływ konsolidacji fiskalnej i budżetowej na rynek pracy i wzrost gospodarczy, a także rola partnerów społecznych w zarządzaniu. Szczyt poprzedził wiosenną sesję Rady Europejskiej, podczas której, zgodnie z oczekiwaniami, ma zapaść zgoda co do działań wobec kryzysu gospodarczego, m.in. wprowadzenia nowej struktury zarządzania i kluczowych reform strukturalnych.
   

 • 13.52, 16 marca 2011 r.
  Polska prezydencja w UE – cele gospodarcze

  Wzmocnienie wzrostu gospodarczego przez rozwój rynku wewnętrznego, w tym rynku elektronicznego, a także wykorzystanie unijnego budżetu do budowy konkurencyjnej Europy będą najważniejszymi gospodarczymi celami polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – postanowił rząd. Rada Ministrów na wniosek pełnomocnika rządu ds. przygotowania organów administracji rządowej i sprawowania przez RP przewodnictwa w Radzie UE przyjęła „Program polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r.”.
   

 • 12.47, 14 stycznia 2011 r.
  Jednolity rynek UE: Legislacyjne plany europosłów

  Parlament Europejski planuje, że w 2011 roku zajmie się istotnymi problemami dotyczącymi funkcjonowania rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów. Eurodeputowani rozpatrzą m.in. projekt dyrektywy w sprawie praw konsumentów, ułatwieniem zakupów on-line, zasadami kupowania wycieczek i wyjazdów wakacyjnych, zapewnieniem dostępu do bezpieczniejszych materiałów budowlanych, a także oceną stosowania dyrektywy usługowej.
   

 • 07.14, 29 listopada 2010 r.
  Aktywność zawodowa w UE – za 10 lat będzie pracować 3/4 osób w wieku produkcyjnym?

  Zwiększenie elastyczności rynków pracy, wyposażenie pracowników w kwalifikacje, jakich potrzebują, poprawa warunków pracy oraz wsparcie tworzenia nowych miejsc zatrudnienia – to najważniejsze cele ogłoszonej przez Komisję Europejską inicjatywy „Nowe umiejętności w nowych miejscach pracy”. Komisja planuje zrealizować swój program do 2014 r., a jego efektami - w perspektywie roku 2020 - ma być zapewnienie, by 75 proc. osób w wieku od 20 do 64 lat miało pracę.
   

 • 13.08, 3 września 2010 r.
  BCC popiera plan cięć zatrudnienia w administracji

  Co dziesiątego urzędnika zamierza w przyszłym roku zwolnić rząd. Nie wyklucza się też obniżki wynagrodzeń i skracania czasu pracy. Cięcia miałyby przynieść blisko miliard złotych oszczędności rocznie. To ambitny i słuszny plan, jednak pod warunkiem, że będzie opierał się na przeglądzie i racjonalizacji zatrudnienia, a nie cięciu etatów „na ślepo”, po równo w każdej jednostce – ocenia Business Centre Club.

 • 08.43, 28 lipca 2010 r.
  Rząd przyjął założenia polityki konsumenckiej do 2013 r.

  Rozwój bezpiecznego i pro-konsumenckiego rynku, rozwój dialogu konsumenckiego i wzmacnianie mechanizmów samoregulacyjnych, wzmacnianie i rozwój efektywnego i skutecznego systemu poradnictwa i dochodzenia roszczeń konsumenckich – to najważniejsze cele określone w dokumencie „Polityka konsumencka na lata 2010-2013”, przyjętym przez rząd na wniosek prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów.

 • 10.52, 15 lipca 2010 r.
  Polsko-amerykańska współpraca w dziedzinie energii jądrowej

  Wsparcia „Programu dla polskiej energetyki jądrowej”, w tym uruchomienia w Polsce do końca 2020 r. pierwszego bloku elektrowni oraz przygotowania prawa, które umożliwi rozpoczęcie tej inwestycji, dotyczy deklaracja o nawiązaniu współpracy w zakresie energetyki atomowej zawarta przez Polskę i Stany Zjednoczone.

 • 10.52, 7 lipca 2010 r.
  Przedsiębiorcy: Prezydent powinien przekonywać do reform

  Nowo wybrany prezydent powinien się zaangażować w organizowanie i prowadzenie wielkiej narodowej debaty o koniecznych do przeprowadzenia reformach, w wyjaśnianie konieczności zmian i moderowanie procesu uzgodnień interesów dużych grup społecznych. Tylko pod tym warunkiem trudne decyzje, które czekają Polskę, uzyskają akceptację większości społeczeństwa – oceniają przedsiębiorcy zrzeszeni w Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 • 07.38, 6 lipca 2010 r.
  Pracodawcy RP: Wybór Komorowskiego to ogromna szansa

  Prezydentura Bronisława Komorowskiego to ogromna szansa dla Polski – tak największa organizacja przedsiębiorców - Pracodawcy RP - skomentowała wynik drugiej tury wyborów prezydenckich. Według jej przedstawicieli, wybór polityka PO na urząd prezydenta RP daje polskiej przedsiębiorczości szansę na lata zrównoważonego rozwoju, pod warunkiem jednak, że nie będzie to prezydentura „pasywna i zachowawcza”.

 • 07.38, 11 czerwca 2010 r.
  Sejm powołał prezesa NBP

  Posłowie powołali Marka Belkę na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. O wyborze byłego premiera zdecydowały głosy Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dzień wcześniej tę kandydaturę pozytywnie zaopiniowała komisja finansów publicznych. Nowy prezes rozpoczyna urzędowanie 11 czerwca po złożeniu w Sejmie przyrzeczenia.

 • 14.15, 10 czerwca 2010 r.
  Wspólnota energetyczna – kolejny obszar integracji UE

  Ściślejsza współpraca w ramach sieci energetycznych, stworzenie unijnego funduszu badań w dziedzinie energii i wspólnej grupy odpowiedzialnej za zakup gazu to pierwsze kroki w kierunku stworzenia Europejskiej Wspólnoty Energetycznej, które na forum Parlamentu Europejskiego zaprezentował jego przewodniczący Jerzy Buzek.

 • 07.38, 28 maja 2010 r.
  Marek Belka kandyduje na szefa NBP

  Tymczasowo wykonujący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział zgłoszenie kandydatury profesora Marka Belki na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Kandydat potwierdził zgodę na ubieganie się o funkcję szefa banku centralnego.

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach