Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Produkty, usługi, promocje


 • 13.52, 14 października 2010 r.
  Internet w UE: Rośnie liczba gospodarstw domowych z dostępem do sieci

  Jak wynika z badania Eurobarometr, w ramach którego 27 tys. gospodarstw domowych w całej UE zadano pytanie o korzystanie z internetu, telefonu i telewizji, coraz więcej Europejczyków podpisuje umowy na pakiety ze stałym abonamentem, obejmujące szerokopasmowy dostęp do internetu i telewizję cyfrową. Bardziej powszechny dostęp do szerokopasmowego internetu oznacza, że większa liczba Europejczyków jest obecna w sieci, a 35 proc. korzysta z portali społecznościowych. Niepokoją ich jednak kwestie kosztów, jakości usług i bezpieczeństwa, a także kwestia wolności w internecie.

 • 12.48, 12 października 2010 r.
  Zagraniczne zakupy w Internecie – raport ECK

  Wiele problemów na linii konsument - internetowy sprzedawca pozostaje nierozwiązanych – wynika z raportu „Europejski rynek on-line: Skargi konsumentów 2008-2009” opracowanego przez Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich. Szósty z kolei raport prezentuje problemy, z jakimi najczęściej mają do czynienia konsumenci dokonujący zakupów produktów i usług za granicą za pośrednictwem Internetu. Jak wynika z raportu, aż połowa (42 proc. w 2008 r. i 55 proc. w 2009 r.) wszystkich skarg, które trafiły do Sieci ECK, dotyczyła handlu internetowego.

 • 08.43, 30 września 2010 r.
  Telewizja cyfrowa: Podpisane umowy w sprawie drugiego multipleksu

  Prywatni nadawcy - Polsat, TVN, TV4, TV Puls - oraz Emitel, największy operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, zakończyli proces podpisywania umów dotyczących drugiego multipleksu. Drugi multipleks (MUX2) naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) będzie się składał z ośmiu programów, a zasięg ogólnopolski zyska w lipcu przyszłego roku. Pierwsze nadajniki - Warszawa (PKiN, Raszyn), Poznań, Zielona Góra i Żagań - rozpoczynają emisję 30 września br.

 • 10.52, 28 września 2010 r.
  Turystyka: Unijne nagrody dla najlepszych ośrodków

  Ośrodkom turystycznym z całej Europy przyznano tytuł „modelowego europejskiego ośrodka turystyki wodnej 2010”. Nagrodę EDEN (ang. European Destination of Excellence, europejski modelowy ośrodek turystyczny) otrzymały regiony i miejscowości w dwudziestu pięciu krajach członkowskich i kandydujących do UE, w tym w Polsce.

 • 11.58, 22 września 2010 r.
  Coraz więcej ekologicznych produktów w handlu detalicznym

  Forum detalistów powołane z inicjatywy Komisji Europejskiej i przedstawicieli sektora sprzedaży detalicznej opublikowało sprawozdanie, z którego wynika, że na konsumentów w Europie czeka na półkach sklepowych coraz więcej ekologicznych produktów. To efekt podjętych przez detalistów w całej Europie zobowiązań do propagowania coraz bardziej zrównoważonych ekologicznie wzorów konsumpcji. Sprawozdanie zaleca utworzenie programu nagród wyróżniających najlepsze wzory postępowania.

 • 11.58, 20 września 2010 r.
  Lepsza ochrona klientów biur podróży

  17 września weszła w życie nowelizacja ustawy o usługach turystycznych. Wprowadza ona m.in. nowe zasady składania reklamacji, większą ochronę konsumentów na wypadek niewypłacalności organizatora, a także kary dla nieuczciwych pilotów wycieczek. Jednym z powodów wprowadzenia nowych rozwiązań był niewystarczająco skuteczny system zabezpieczeń finansowych na rzecz klientów. W Polsce działa blisko 3,1 tys. organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

 • 15.22, 16 września 2010 r.
  Prawa konsumentów: Bezpieczniejsze zakupy w sieci

  84 proc. internetowych sklepów ze sprzętem elektronicznym, które skontrolowano pod kątem zgodności z przepisami UE w dziedzinie ochrony konsumentów, spełnia już odpowiednie wymogi obowiązujące w UE – poinformowała Komisja Europejska. Rok temu odsetek ten wynosił zaledwie 44 proc. Zainicjowaną w maju 2009 r. akcję kontrolną przeprowadziły organy krajowe w 26 państwach członkowskich, Norwegii i Islandii. Wśród głównych problemów zidentyfikowanych podczas dochodzenia znalazły się podawanie błędnych informacji dotyczących praw konsumenta oraz podawanie błędnych cen, a także brak danych kontaktowych sprzedawcy.

 • 10.52, 14 września 2010 r.
  Czarna lista przedsiębiorstw żeglugowych będzie jawna

  Komisja Europejska przyjęła nowe przepisy dotyczące poprawy bezpieczeństwa statków. Przepisy te przewidują wprowadzenie od 1 stycznia 2011 r. nowego internetowego rejestru, w którym będą ujawniane nazwy przedsiębiorstw żeglugowych osiągających słabe wyniki podczas ważnych inspekcji bezpieczeństwa. Kontrole przeprowadzane przez państwo portu odgrywają zasadniczą rolę w zapobieganiu katastrofom statków i ofiarom w ludziach, jak również ogromnym szkodom w środowisku powodowanym przez takie katastrofy.

 • 14.15, 2 września 2010 r.
  Gorączka szkolnych zakupów – UOKiK o prawach konsumentów

  W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomniał o prawach najmłodszych konsumentów i ich rodziców. Trzy miliony polskich nastolatków regularnie dostaje kieszonkowe, mając do wydania blisko 160 mln zł miesięcznie, czy mogą jednak kupić każdą rzecz? Jakie pułapki czyhają na uczniów i ich rodziców przy okazji kompletowania szkolnych wyprawek?

 • 13.08, 17 sierpnia 2010 r.
  ECK radzi, jak wypożyczać samochód za granicą

  Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, na co warto zwrócić uwagę wypożyczając auto za granicą i jak ustrzec się niemiłych niespodzianek. Do ECK każdego roku napływają skargi związane z wypożyczaniem aut za granicą. Najczęściej dotyczą one nieuprawnionego pobrania przez firmę wynajmującą środków z karty kredytowej za szkody, których konsument nie wyrządził. Problemem bywa też lekkomyślność samych klientów lub zwyczajna nieuwaga.

 • 15.22, 13 sierpnia 2010 r.
  Rusza XXI edycja Medalu Europejskiego

  Business Centre Club ogłosił rozpoczęcie XXI edycji konkursu Medal Europejski. W tym roku organizator zamiast oddzielnych dwóch konkurów przeprowadzi jeden wspólny dla usług i wyrobów. O nagrodę Medal Europejski firmy będą więc mogły ubiegać się raz w roku. Wnioski można nadsyłać do 3 września br.

 • 10.52, 22 lipca 2010 r.
  Timesharing - ostrzeżenia ECK

  Timesharing, czyli nabycie przez konsumenta prawa do korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego w oznaczonym czasie każdego roku, które wiąże się z przyjęciem zobowiązania do zapłaty przedsiębiorcy ryczałtowego wynagrodzenia, nie zawsze jest atrakcyjną ofertą. Europejskie Centrum Konsumenckie wyjaśnia, czym jest timesharing i na co należy uważać, by nie dać się oszukać.

 • 07.38, 22 lipca 2010 r.
  Kredyty studenckie – zmiany od października

  Od roku akademickiego 2010/2011 Bank Gospodarstwa Krajowego wprowadza zmiany w systemie poręczeń kredytów studenckich. BGK poręczy kredyt studentom, których dochód na osobę w rodzinie - liczony zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nie przekroczy tysiąca złotych.

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach