Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Produkty, usługi, promocje


 • 11.58, 26 lutego 2010 r.
  Stacje bardziej dbają o jakość paliw

  Polepszyła się jakość paliw na stacjach benzynowych – wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na podstawie wyników kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku. Niewiele ponad 3 proc. skontrolowanych stacji sprzedawało benzynę i olej napędowy niespełniające norm jakościowych, podczas gdy rok wcześniej było to 4,2 proc. W przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły zaledwie 0,78 proc. sprawdzonych placówek w porównaniu z 5,81 proc. w roku 2008.

 • 09.47, 25 lutego 2010 r.
  Unijna żywność z europejskim znakiem jakości

  Na opakowania produktów żywnościowych pochodzących wyłącznie z unijnych hodowli i upraw może niedługo trafić europejski znak jakości. Posłowie z komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego poparli pomysł wprowadzenia znaku, który pozwoli producentom pokazać, że ich wyroby spełniają wysokie europejskie standardy jakości i bezpieczeństwa żywności.

 • 09.47, 22 lutego 2010 r.
  Publiczne pokazywanie widowisk sportowych bez dodatkowych warunków

  Cyfrowy Polsat dobrowolnie zobowiązał się, że nie będzie uzależniał prawa do publicznego pokazywania transmitowanych przez siebie imprez sportowych od zakupu dekodera i wsparcia technicznego. Przedsiębiorca ma także usunąć skutki stosowania kwestionowanej praktyki. Zmianę niezgodnych z prawem warunków świadczenia usługi wymógł na spółce Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • 11.58, 12 lutego 2010 r.
  Polskie przygotowania do EXPO 2010 w Szanghaju

  Kraj nowoczesny i przyjazny, potencjalny partner gospodarczy – taki wizerunek Polski przedstawią organizatorzy rodzimej ekspozycji w Szanghaju. Jednym z głównych haseł eksponowanych w polskim pawilonie będzie „Polska się uśmiecha”. Organizatorzy szacują, że wystawę, która potrwa od 1 maja do 31 października, zwiedzi nawet 70 mln osób.

 • 14.15, 8 lutego 2010 r.
  UOKiK doradza konsumentom, jak unikać oszustów w Internecie

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega użytkowników globalnej sieci korzystających z elektronicznego handlu i usług przed wirtualnymi pułapkami. Z praktyki UOKiK wynika, że wiedza na temat zagrożeń jest niewielka i powierzchowna. Tymczasem w sieci kupuje jedna trzecia polskich internautów.

 • 08.43, 8 lutego 2010 r.
  Producenci wadliwych samochodów wzywają na przeglądy

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany przez producentów samochodów Toyota i Citroën o wadach wykrytych w niektórych modelach tych marek. Właściciele potencjalnie wadliwych pojazdów powinni się zgłosić na przegląd w autoryzowanym serwisie. W obydwu przypadkach, zgodnie z deklaracjami producentów, w Europie nie odnotowano dotychczas wypadków związanych z wykrytymi usterkami.

 • 14.15, 2 lutego 2010 r.
  „Biznes dla Środowiska” - polscy kandydaci do nagrody Komisji Europejskiej

  Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i PKPP Lewiatan ogłosiły laureatów trzeciej krajowej edycji konkursu „Biznes dla Środowiska”. Zostali oni również polskimi kandydatami do nagrody przyznawanej przez Komisję Europejską. Ustanowiony w 1987 roku konkurs odbywa się co dwa lata i jest adresowany do najbardziej ekoinnowacyjnych firm, których polityka, działania oraz produkty przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

 • 13.08, 2 lutego 2010 r.
  Ipsos: Widzowie unikają telewizyjnych reklam

  Według badania Ipsos, 43 proc. Polaków w wieku 15 lat i więcej przyznaje, że gdy tylko w telewizji pojawia się blok reklamowy, zazwyczaj sprawdza, co jest w tym czasie emitowane na innych kanałach. Odsetek osób deklarujących zmienianie kanału podczas trwania bloku reklamowego wzrósł na przestrzeni ostatnich 14 lat o 26 proc., jednak w ciągu ostatnich 6 lat nie ulega znaczącym zmianom i pozostaje na podobnym poziomie.

 • 08.43, 25 stycznia 2010 r.
  Raport UKE o zmianach na rynku usług telekomunikacyjnych

  Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki badania „Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2009 r." obejmującego rynki telefonii stacjonarnej, komórkowej, Internetu i telewizji. Badanie zostało wykonane na zlecenie UKE przez PBS DGA w grudniu 2009 r. na reprezentacyjnej próbie gospodarstw domowych. Raport wskazuje m.in., że dostęp do telefonu (stacjonarnego lub komórkowego) posiada 95,4 proc. gospodarstw domowych.

 • 15.22, 19 stycznia 2010 r.
  Technologie, media i telekomunikacja w 2010 r.

  Według firmy doradczej Deloitte, w tym roku w sektorze technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) przewidywany jest wzrost znaczenia tabletów sieciowych kosztem netbooków i notebooków, wzrost popularności serwisów muzycznych i telewizji 3D, a także rozwój technologii VoIP i umacnianie pozycji smartfonów. Przewidywania te zostały stworzone na podstawie prognoz ekspertów firmy oraz danych pochodzących od globalnych klientów Deloitte.

 • 10.52, 19 stycznia 2010 r.
  TNS OBOP: Zakup usług turystycznych poprzedza internetowy rekonesans

  63 proc. osób, które dokonały zakupu w tradycyjnym biurze podróży, przyznaje, że w trakcie poszukiwania odpowiednich dla siebie wakacji korzysta z informacji znalezionych online – wynika z badań, zrealizowanych przez TNS OBOP przy współpracy z Google Polska i biurami podróży. To pierwsze tego typu badanie, przeprowadzone wyłącznie na grupie Polaków, którzy kupują w tradycyjnych biurach podróży.

 • 14.15, 15 stycznia 2010 r.
  Ponad 10 mln zł z pierwszych aukcji monet w internecie

  Do dzisiejszego południa informację o liczbie i cenie wylicytowanych monet oraz miejscu ich odbioru mieli otrzymać wszyscy zwycięzcy pierwszych internetowych aukcji, na których NBP wystawił monety „65. rocznica oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau”. Wzięło w nich udział ponad 10 tysięcy uczestników. Nabywców znalazły wszystkie srebrne monety i większość złotych za łączną kwotę 10 mln 270,8 tys. zł.

 • 13.08, 14 stycznia 2010 r.
  PKO Bank Polski wymieni ponad 6 milionów kart

  PKO BP, jako pierwszy bank w Polsce, podjął decyzję o wymianie wszystkich swoich debetowych kart Visa wydawanych dotychczas dla klientów indywidualnych w tradycyjnej technologii paska magnetycznego na karty Visa z mikroprocesorem i z dodatkową funkcją płatności zbliżeniowych. Oznacza to wyemitowanie docelowo ponad 6 mln debetowych kart z funkcją ułatwiającą dokonywanie drobnych płatności Visa payWave.

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach