Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Produkty, usługi, promocje


 • 15.22, 13 stycznia 2010 r.
  Firma z Ligoty na CES 2010

  Technologia współtworzona w Katowicach ma szansę zdobyć amerykański rynek. Podczas międzynarodowych targów Consumer Electronic Show (CES 2010), które odbywały się od 7 do 10 stycznia w Las Vegas, najnowsze innowacje prezentowali giganci elektroniki. Swoją premierę miała również technologia wyprodukowana na terenie Euro-Centrum Parku Przemysłowego w Katowicach - Ligocie. Firma DisplayLink zaprezentowała zastosowanie portu USB 3.0 w adapterze oraz łącze smartphone’a z dużym monitorem.

 • 13.08, 12 stycznia 2010 r.
  TNS OBOP: Internet nie jest zagrożeniem dla tradycyjnego handlu

  74 proc. konsumentów dokonujących zakupu sprzętu RTV/AGD korzysta z internetu przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie – wynika z badań, zrealizowanych przez TNS OBOP przy współpracy z Google i Media Saturn Holding. Badania przeprowadzone na zlecenie Google miały na celu zbadanie tzw. efektu ROPO (Research Online, Purchase Offline), czyli zachowań konsumenckich w internecie przed dokonaniem zakupu w tradycyjnych kanałach sprzedaży.

 • 11.58, 8 stycznia 2010 r.
  ULC: Mniej skarg na przewoźników lotniczych

  W 2009 r. do działającej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Komisji Ochrony Praw Pasażerów wpłynęło ponad tysiąc spraw i skarg pasażerskich. Najczęściej pasażerowie skarżyli się na odwołanie lotów (538 skarg) oraz odmowę przyjęcia pasażerów na pokład samolotów (72 skargi). 428 skarg dotyczyło przewoźników niskokosztowych i czarterowych, a 288 - przewoźników tradycyjnych.

 • 14.15, 18 grudnia 2009 r.
  Prawie ¼ skontrolowanych zabawek wzbudziła zastrzeżenia Inspekcji Handlowej

  Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz kolejny sprawdziła, czy dostępne na rynku zabawki nie stwarzają zagrożenia dla najmłodszych. Łącznie od stycznia do września br. skontrolowano 3 160 zabawek. Różnego rodzaju nieprawidłowości stwierdzono w 728 przypadkach (23 proc.). Brak wymaganych przez prawo ostrzeżeń, informacji o producencie, znaku CE – to niektóre nieprawidłowości wykryte przez Inspekcję.

 • 13.08, 10 grudnia 2009 r.
  Domena „.eu” dostępna we wszystkich językach UE

  Można już rejestrować nazwy stron internetowych w domenie .eu z przy użyciu liter ze wszystkich 23 języków urzędowych Unii Europejskiej Obywatele, przedsiębiorstwa i organizacje europejskie rejestrujący adres własnego serwisu internetowego mogą stosować nazwy pisane alfabetem greckim lub cyrylicą. Jest to możliwe dzięki nowym zasadom unijnym przyjętym przez Komisję w czerwcu 2009 r.

 • 15.22, 8 grudnia 2009 r.
  Poczta Polska: Świąteczny list do Wielkiej Brytanii najlepiej wysłać do 17 grudnia

  Poczta Polska poinformowała o terminach, w jakich należy nadać przesyłkę zagraniczną, by dotarła do odbiorcy w Wielkiej Brytanii, USA czy Chinach przed Bożym Narodzeniem lub Nowym Rokiem. Terminy wynikają z danych, które przesłał polskiemu operatorowi Światowy Związek Pocztowy.

 • 14.15, 8 grudnia 2009 r.
  UE: Rośnie liczba gospodarstw domowych z dostępem do Internetu

  W pierwszym kwartale tego roku 65 proc. gospodarstw domowych w Unii Europejskiej posiadało dostęp do Internetu, w porównaniu z 60 proc. w tym samym okresie ubiegłego roku; odsetek korzystających z szerokopasmowego dostępu do sieci wzrósł w UE27 do 56 proc. z 49 proc. w pierwszych trzech miesiącach 2008 r. - podał Eurostat.

 • 11.58, 3 grudnia 2009 r.
  Wyniki kontroli jakości produktów żywnościowych

  Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od początku 2009 roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrole m.in. jakości oraz oznakowania mleka, mięsa, ryb i ich przetworów oraz miodu. Skontrolowano hurtownie, sklepy wielkopowierzchniowe, magazyny oraz inne placówki detaliczne. Wyniki kontroli niemal 9 tys. partii produktów wskazują, że pogorszyły się wyniki jakości mleka i mięsa oraz ich przetworów, a także miodu. Lepiej niż w ubiegłym roku wypadła jakość ryb i przetworów rybnych.

 • 14.15, 2 grudnia 2009 r.
  Ruszył konkurs „Zacznij.biz”

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan ogłosiła konkurs na biznesplany. Jego uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty biznesowe, które następnie zostaną dopracowane przy współpracy z grupą ekspertów. Autorzy najlepszych biznesplanów zyskają możliwość prezentacji swoich pomysłów przed grupą potencjalnych inwestorów.

 • 10.52, 26 listopada 2009 r.
  Za trzy lata obowiązkowe etykietowanie opon

  Parlament Europejski postanowił, że - począwszy od listopada 2012 roku - wszystkie nowe opony sprzedawane w Europie będą klasyfikowane i etykietowane pod kątem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i zewnętrznego hałasu toczenia. Oznakowanie opon będzie podobne do już istniejącego znakowania urządzeń AGD, a potencjalni nabywcy będą mieli możliwość porównania parametrów opon przed ich zakupem.

 • 15.22, 23 listopada 2009 r.
  KNF uczy młodzież o produktach finansowych

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił edukacyjną witrynę internetową www.manymany.info. Strona jest adresowana do młodzieży, a jej zadaniem jest w prosty sposób objaśnić mechanizmy domowego budżetu, emerytur, kart kredytowych oraz innych produktów finansowych.

 • 14.15, 18 listopada 2009 r.
  W UE przybyło 11 mln szerokopasmowych łączy

  Jak wynika z ogłoszonego przez Komisję Europejską sprawozdania, w lipcu tego roku już 24 proc. mieszkańców UE posiadało stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu w porównaniu do 21,6 proc. odnotowanych w lipcu 2008 r. W ciągu roku sieć rozbudowano w sumie o ponad 11 mln szybkich łączy. Rośnie dynamika rozwoju szerokopasmowego dostępu do sieci za pośrednictwem telefonii komórkowej w skali całej Europy – rynek ten od stycznia zanotował 54-proc. wzrost przy średnim poziomie rozpowszechnienia wynoszącym obecnie 4,2 proc. Łącza szerokopasmowe oferowane w Europie charakteryzują się ponadto coraz wyższymi prędkościami przesyłu.

 • 11.58, 12 listopada 2009 r.
  Szybkie kredyty przez Internet – wyniki kontroli UOKiK

  W efekcie przeprowadzonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontroli 24 stron internetowych oferujących szybkie kredyty, regulator wszczął dziewięć postępowań wyjaśniających i planuje rozpoczęcie kolejnych dwóch. Skontrolowane oferty najczęściej nie zawierały informacji dotyczących kosztów udzielanej pożyczki. UOKiK wziął udział w akcji przeszukiwania Internetu w ramach Międzynarodowej Sieci Ochrony Konsumentów (ICPEN).

« poprzednia[ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach