Piątek, 15 XII 2017 r.
Nr 205/2017 (2335)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Aktualności - Produkty, usługi, promocje


 • 11.55, 9 września 2009 r.
  UOKiK sprawdza PKP Intercity

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie, podczas którego sprawdzi, czy PKP Intercity naruszyło zbiorowe interesy konsumentów. Wątpliwości UOKiK dotyczą ograniczania prawa do dokonania zmian w umowie przewozu lub odstąpienia od niej oraz do zwrotu należności proporcjonalnie do niewykorzystanego biletu. Urząd kwestionuje łącznie pięć postanowień zawartych w regulaminie ofert specjalnych: Bilet weekendowy, Bilet podróżnika, Wcześniej i taniej oraz w regulaminach przewozu osób i internetowej sprzedaży biletów.

 • 13.05, 7 września 2009 r.
  Kara za wprowadzanie konsumentów w błąd

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na spółkę Zbyszko Company karę finansową w wysokości ponad 240 tys. zł, uznała bowiem, że producent napojów wprowadził konsumentów w błąd, reklamując jeden ze swoich produktów. Reklama sugerowała, że wszystkie aromatyzowane napoje bezalkoholowe z wyjątkiem reklamowanego produktu są szkodliwe ze względu na zawarte w nich konserwanty.

 • 14.12, 4 września 2009 r.
  UE wycofuje ze sprzedaży tradycyjne żarówki

  W ciągu kolejnych trzech lat UE stopniowo wycofa z użycia tradycyjne żarówki i zastąpi je energooszczędnymi żarówkami nowej generacji. Zgodnie z nowymi przepisami, które wchodzą w życie we wrześniu, producenci i importerzy nie będą już mogli sprzedawać w UE tradycyjnych żarówek o mocy 100 W i wyższej. Sklepy będą jednak nadal mogły sprzedawać swoje zapasy.

 • 13.05, 4 września 2009 r.
  10 lat działalności rzeczników konsumentów

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podsumował efekty ubiegłorocznej pracy miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów. W 2008 udzielili oni ponad 300 tysięcy porad i informacji, blisko 50 tysięcy razy występowali do przedsiębiorców, przygotowali też ok. 870 powództw. W tym roku mija 10 lat od ich powołania.

 • 11.55, 4 września 2009 r.
  UE wspiera testy produktów konsumpcyjnych

  W wyniku trzyletniego projektu UE współfinansowanego przez Komisję Europejską konsumenci w Polsce, a także na Cyprze, w Czechach, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech zyskali dostęp do konsumenckich czasopism i stron internetowych publikujących wyniki niezależnych testów porównawczych produktów konsumpcyjnych. W Brukseli opublikowano ostateczne rezultaty programu, w tym pięć przykładowych analiz produktów.

 • 15.19, 25 sierpnia 2009 r.
  „Rodzina na swoim” w kolejnych bankach

  Bank Zachodni WBK i Euro Bank S.A. to kolejne instytucje finansowe, które dołączyły do listy 12 banków oferujących preferencyjne kredyty hipoteczne. Wnioski w BZ WBK będzie można składać od 21 września, natomiast w Euro Banku jest to możliwe od 25 sierpnia. „Rodzina na swoim" to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się produktów bankowych. Od początku roku do końca lipca 2009 r. udzielono blisko 16 tys. kredytów na łączną kwotę 2,7 mld zł.

 • 13.05, 21 sierpnia 2009 r.
  Większość operatorów przenosi numery w jeden dzień

  W dniach od 6 lipca do 14 sierpnia Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził kontrolę realizacji nowego rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych przez operatorów komórkowych. Rozporządzenie, które obowiązuje od 6 lipca, nakłada na operatorów i dostawców usług m.in. obowiązek przeniesienia przydzielonego numeru telefonicznego - na wyraźne żądanie abonenta - w ciągu jednego dnia.

 • 07.35, 18 sierpnia 2009 r.
  Od października likwidacja prefiksu "0"

  Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomniało, że z końcem września zmieni się dotychczasowy sposób wybierania numerów. Zmiana będzie polegała na rezygnacji z prefiksu krajowego „0". Takie rozwiązanie przewidziano w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 28 lutego 2008 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych.

 • 13.05, 17 sierpnia 2009 r.
  TP obniży ceny połączeń do sieci komórkowych

  Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaakceptowała zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej S.A. do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel (Orange), Polkomtel (Plus) i Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era) oraz P4 (Play).

 • 11.55, 17 sierpnia 2009 r.
  Wadliwe umowy o szybką pożyczkę

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozew przeciwko firmie Provident Polska za stosowanie w umowach o szybką pożyczkę zapisów naruszających prawa konsumentów. UOKiK zakwestionował postanowienie, w którym przedsiębiorca zastrzega sobie prawo niezwracania części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi pożyczki w domu w przypadku jej wcześniejszej spłaty.

 • 11.55, 14 sierpnia 2009 r.
  Polacy zadowoleni z ochrony praw konsumenta

  Ponad 60 proc. polskich konsumentów jest zadowolonych z poziomu przestrzegania chroniących ich przepisów przez przedsiębiorców. Polacy chętnie egzekwują swoje prawa – reklamują wadliwe produkty, a jeśli to nie pomoże – częściej niż przeciętny mieszkaniec UE podejmują dalsze kroki w dochodzeniu swoich praw. W badaniu przeprowadzonym w 27 krajach Unii na zlecenie Komisji Europejskiej pytano m.in. o jakość i ceny produktów, jakość usług oraz konkurencję na rynku handlu detalicznego.

 • 09.44, 10 sierpnia 2009 r.
  1,5 mln zł kary za reklamę wprowadzającą w błąd

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że hasło „Informujemy, że decyzją zarządu spółki Żabka Polska… zamykamy żabki” – wprowadzało konsumentów w błąd. Spółka musi zapłacić ponad 1,5 mln zł kary. Urząd przypomina, że konsument ma zawsze prawo do pełnej i rzetelnej informacji, a jeżeli reklama powoduje mylne wyobrażenie o produkcie, to wprowadza w błąd i jest nieuczciwą praktyką rynkową.

 • 13.05, 7 sierpnia 2009 r.
  SOKiK: Niedozwolone zapisy w umowach dwóch banków

  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone kwestionowane przez UOKiK postanowienia w umowach kredytów hipotecznych stosowane przez Getin Bank oraz Lukas Bank. To pierwsze wygrane sprawy z kilku skierowanych przez Urząd do SOKiK przeciwko bankom w ostatnich miesiącach. Lukas Bank już wycofał się z kwestionowanych praktyk, a Getin zadeklarował ich zmianę.

« poprzednia[ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ] . [ 10 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach